IT Logo Mavi-Beyaz

Öğrenci

Bilişim Teknolojileri, BİLGİ öğrencileri için düzenli olarak güncellenen, geliştirilen ve denetlenen  bir BT altyapısı sunmaktadır.

BİLGİ E-Posta Hesabı

BİLGİ e-posta hesabı, öğrenciler okula ilk kayıt oldukları zaman isim.soyisim@bilgiedu.net şeklinde oluşturulmaktadır.. BİLGİ e-posta hesapları ile kablosuz internet servisleri, internet corner noktalarındaki bilgisayarları, BT Yardım Masası(Ticket), SIS (Öğrenci Bilgi Sistemi),  Kütüphane ve benzeri kullanıcı hesabınızın yetkilendirildiği servislere erişim sağlayabilirsiniz.

BİLGİ e-posta hesabınızla  Office 365 platformuna giriş yaparak uygulamaları ücretsiz kullanabilirsiniz. Office 365 platformunun uygulamalarından biri olan e-posta kutunuza doğrudan https://outlook.office.com/bilgiedu.net adresine girerek ulaşabilirsiniz. Office365 platformunun sağladığı dosya paylaşımı, veri depolama ve Office uygulamalarını WEB ara yüzünden kullanabildiğiniz gibi, Office uygulamalarını kişisel bilgisayarınıza indirerek kurabilir ve kullanabiirsiniz.

BİLGİ E-Posta Şifresi

Şifrenizi yenilemek için, bilgipass yazıp 2322’e SMS gönderebilirsiniz. SMS ile aldığınız yeni şifrenizi ilk kullanımda değiştirmenizi öneririz. Ayrıca kişisel bilgileriniz veya alternatif e-posta adresiniz üzerinden yeni şifre edinebilirsiniz; https://sis.bilgi.edu.tr/sisauth/home/accountoperations

Şifre değişikliğini aşağıdaki linkten gerçekleştirebilirsiniz; https://sis.bilgi.edu.tr/sisauth/ChangePassword

BİLGİ Secure – WiFi

Öğrencilerimiz için; yüksek kapasiteli, güvenlik sertifikalı, kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılabilen BilgiSecure kablosuz ağ hizmeti sunulmaktadır. Bilgisayar veya mobil cihazınızdan BilgiSecure yayınını seçip BİLGİ e-posta hesabınız ve şifrenizi yazarak bağlanabilirsiniz.

 

Bilişim Teknolojileri Departmanı       ticket@bilgi.edu.tr         0212 311 6666  

 

Faydalı linkler:

Bilgi Ana WEB Sitesi 

https://www.bilgi.edu.tr

Öğrenci Bilgi Sistemi

https://sis.bilgi.edu.tr
Çevrimiçi Eğitim Sistemi

https://learn.bilgi.edu.tr 

Bilgi Kütüphane 

https://library.bilgi.edu.tr 

BT Yardım Masası   

https://ticket.bilgi.edu.tr 

Şifre Değişiklik Sayfası

https://sis.bilgi.edu.tr/sisauth/ChangePassword 

Shuttle (Ulaşım) https://www.bilgi.edu.tr/tr/yasam/ulasim/shuttle