IT Logo Mavi-Beyaz

Internet Corner

Ortak Kullanıma Açık Bilgisayarlar (Internet Corner)

BİLGİ kampüslerinde misafirlerimizin kullanımı için 7 gün 24 saat kesintisiz internet bağlantısı olan ortak kullanım bilgisayarlarımız mevcuttur. Ortak kullanıma açık tüm  bilgisayarlarımızda Microsoft Office uygulamaları yüklüdür. Ayrıca ortak alanlarda bulunan yazıcılar üzerinden çalışmalarınızın çıktısını alabilirsiniz.  
5651 sayılı “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun” gereği ortak kullanıma açık bilgisayarlarda Captive Portal üzerinden internet erişim hizmeti verilmektedir.
Ortak kullanıma açık bilgisayarlarda koruma yazılımı (DeepFreeze) yüklüdür. Bu yazılım sayesinde bilgisayarlarda yapılan değişikler ve kaydedilen dosyalar bir sonraki yeniden başlatma ile ilk haline gelir ve silinir.
Bu nedenle veri kaybı yaşamamanız için çalışmalarınızı harici (flash) diskinize kopyalamanızı, e-posta (mail) hesabınıza göndermenizi ya da OneDrive hesabınıza kaydetmenizi öneririz.
Uygulama, ortak kullanıma açık bilgisayarlardaki kritik sistem dosyaları silinmişse, bilgisayara zararlı içerik yüklenmişse, bir sonraki yeniden başlatmada tekrar ilk kurulum haline dönmesi ve böylece güvenli bir bilgisayarda çalışmalarınızı yürütmeniz için kullanılmaktadır.
 

Ortak kullanım açık Internet Corner lar : 

  • Santralistanbul Kampüsü ÇSM Binası tüm katları,  E1-E2 Binası Zemin kat,  E3 Binası 2. kat,   Enerji Müzesi Z15 ve Kütüphane

  • Kuştepe Kampüsü A Binası 1, 2 ve 3. kat;  B Binası 2, 3 ve 4. kat ve Kütüphane

  • Dolapdere Kampüsü Zemin kat Kantin, 2, 4, ve 5 .kat ve Kütüphane