IT Logo Mavi-Beyaz

SIS Yardım Sayfası

Student Information System (SIS)

Nasıl Erişilir?

Web üzerinden https://sis.bilgi.edu.tr  adresinden,

Mobil olarak, https://sis.bilgi.edu.tr/m adresinden erişim sağlayabilirsiniz.

SIS sistemine öğrenci numaranız ve @bilgiedu.net uzantılı e-mail adresiniz ile giriş sağlayabilirsiniz. Dilerseniz alternatif olarak da harici hesap bağlayıp sisteme giriş sağlayabilirsiniz.

 

Neler Yapabilirsiniz?

SIS sayfanıza giriş yaptığınızda ana sayfadaki arama butonundan arama kriterinizi girip SIS işlevlerine hızlıca erişim sağlayabilirsiniz. Örnek olarak ders kaydı yazıp ara butonuna bastığınızda hızlıca ders kaydı sayfasına ve ders kaydı ile ilgili sayfalara erişebilirsiniz.

 

Ana sayfa üzerinden ders programlarınıza, ders yoklamalarınıza, sınav takvimlerinize, ilgili ders notlarınıza ve gradebooklarınıza ulaşabilirsiniz.

 

Sayfa üzerinden profilinizi, danışmanınızı ve duyuruları görüntüleyebilir, hızlıca öğrenci belgesi talebinde bulunabilirsiniz.Sayfa üst kısmında yer alan kısayollardan BILGI web sayfasına, BILGI Learn sayfasına, BILGI LMS sayfasına, Bilgi Talep ve şikayet hattına, Shuttle sayfasına ve Öğrenci mail sayfasına hızlıca erişebilirsiniz. Sağ üst köşedeki ayarlar butonundan SIS duyurularına ulaşabilir, iletişim bilgilerinizi, alternatif e-mail bilgilerinizi, SIS şifrenizi değiştirebilirsiniz. Dilerseniz bayrak simgesinden SIS sayfasını Türçke yada İngilizce seçenekleri ile  görüntüleyebilirsiniz.