IT Logo Mavi-Beyaz

Canon Imagerunner Hızlı Kullanım Rehberi

Hızlı Kullanım Rehberi

*   Kimlik Tanımlama

BİLGİ CampusCard veya BİLGİ E-Posta Hesabınız ile işlem yapabilirsiniz.

1)      BİLGİ Campus Card ile Giriş : Makineler üzerinde bulunan kart okuyuculara, personel ID kartınızı okutarak oturumunuzu açabilirsiniz.

2)      BİLGİ Kullanıcı Hesabı ile Giriş:  Giriş seçeneğini seçerek de, bilgisayar oturum açma adınız ve şifreniz ile cihaz ekranlarında oturum açabilirsiniz.

 

*    Ana Menü

1)      Kopya : Ana ekrandan “KOPYA” seçeneğini seçerek, fotokopi çekme menüsüne erişebilirsiniz.

2)      Tara ve Gönder : Ana ekrandan “Tara ve Gönder” seçeneğini seçerek, tarama menüsüne erişebilirsiniz.

3)      Yazdır : Ana ekrandan “Yazdır” seçeneğini seçerek, yazdırılmak için göndermiş olduğunuz işlerinize erişebilirsiniz.

 

Yazdır

1)      İş listesi : Yazdırılmak için göndermiş olduğunuz, bekleyen  işlerinizin detaylı listesini görebilirsiniz.

2)      Yazdırma sırası: Dilerseniz iş listenizde bulunan işleri, seçim sırasına göre de yazdırabilirsiniz.

3)      Yazdırmadan önce silmek yada düzenlemek: Seçmiş olduğunuz işleri yazdırmadan önce ayarlarını değiştirebilir yada silebilirsiniz.

 

Kopya

1-      2-Yönlü : Çift taraflı kopya çekmek için seçiniz.

2-      Kopya Oranı : Büyültme / Küçültme yapmak için Seçiniz.

3-      Kağıt Seç : Fotokopilerinizin, çekmeceden (varsayılan) veya yan tarafta bulunan By-pass tepsisinde bulunan  kağıtlara basılmasını seçebilirsiniz.

4-      Yoğunluk : Fotokopilerinizin daha koyu yada daha açık tonda basılmasını seçebilirsiniz.

5-      Kimlik Kartı Kopya : Kimlik kartlarının, her iki yüzününde kağıdın tek tarafında fotokopisinin çekilmesi için seçebilirsiniz.

 

Tara ve Gönder

1-      Adres Defteri : Tarama menüsü içerisinde bulunan "Adres Defteri" seçeneğinden kayıtlı kullanıcıları seçerek,  taradığınız dökümanlarınızı gönderebilirsiniz.

2-      Yeni Hedef : Tarama menüsü içerisinde bulunan "Yeni Hedef" seçeneğini kullanarak, çıkacak olan klavye yardımı ile e-posta adresinizi girebilirsiniz.

3-      Tarama Ayarları : Tarama menüsü içerisinde bulunan ayarlar listesinden dilediğiniz değişikliği yapabilirsiniz. (Renk, Çözünürlük, Dosya formatı v.b.)

 

*      E-Posta Adresi  

1)      Yeni Hedef : Tarama menüsü içerisinde bulunan "Yeni Hedef" seçeneğini seçtiğinizde karşınıza çıkacak olan klavye'yi kullanarak     e-posta adresini manuel olarak girebilirsiniz.

2)      Hızlı Menü: Hangi menü içerisinde olursanız olun, ekranın kenarında bulunan "Hızlı Menü" yardımı ile dilediğiniz menüye geçiş yapabilirsiniz.