IT Logo En Color White

E-Mail

Microsoft Office 365 

İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrenci ve çalışanlarına Microsoft Office 365 üzerinden e-posta servisi vermektedir. Tüm öğrenci ve çalışanlarımız ücretsiz olarak Office 365 platformunun sağladığı Word Online, Excel Online, PowerPoint Online, OneNote Online ve OneDrive vb. hizmetlerini kullanabilir, istediği yerden ve bilgisayardan OneDrive depolama alanlarına kopyaladıkları dosyalarına ulaşabilirler.

Öğrencilerimize kayıt işleminin tamamlanması sonrasında isim.soyad@bilgiedu.net, çalışanlarımıza ise işe giriş süreci tamamlandığında isim.soyad@bilgi.edu.tr şeklindeki BİLGİ e-posta hesapları otomatik olarak sağlanmaktadır.

BİLGİ E-posta hesabı oluştuktan sonra şifre belirleme yöntemlerinden birini kullanarak yeni şifre alabilirsiniz. Şifrenin korunması ve periyodik olarak değiştirilmesi hesap sahiplerimizin sorumluluğundadır.

E-posta hesaplarının kotası 50gb olarak belirlenmiştir. Hesabınızdaki e-postalarınızı düzenlemeniz kotanızı etkili kullanmanız açısından önemlidir. Web tarayıcısı kullanarak e-posta hesabınıza girdiğinizde, ekranın sağ üst kısmında ayarlar sayfasından depolama başlığında kota bilgilerinizi MB olarak görebilirsiniz. Kotanız dolduğunda, kapasiteniz %85’ i aştığında, size kotanızın dolmak üzere olduğu ile ilgili bir bilgilendirme maili gelecektir. Kotanız dolduğunda, e-posta alamazsınız ve size e-posta gönderen kullanıcılara kotanızın dolu olduğu ile ilgili bir mail gönderilir.

Üniversiteden mezun olan öğrencilerimiz e-posta hesaplarını kullanmaya devam edebilmektedir.