IT Logo En Color White

Staff

Bilişim Teknolojileri, BİLGİ akademik ve idari çalışanları için düzenli olarak güncellenen, geliştirilen ve denetlenen  bir BT altyapısı sunmaktadır.

BİLGİ Kullanıcı Hesabı

BİLGİ Kullanıcı Hesabı, BİLGİ çalışanlarına işe ilk girişleri ile birlikte sağlanmaktadır. Çalışanlar, BİLGİ kullanıcı hesapları ile bilgisayarlarını başlatmakta, birçok ofis ve akademik uygulamalara erişebilmekte, kablolu ve kablosuz internet servislerini kulanabilmektedirler.

BİLGİ Şifresi

Bilgisayarınızı başlatma, BT Yardım Masası(Ticket), SIS (Öğrenci Bilgi Sistemi), IK, Kütüphane, E-posta ve benzeri, yetki verilen tüm servisler için BİLGİ kullanıcı hesabı/e-postası ve şifrenizi kullanabilirsiniz. Şifrenizi unutursanız, bilgipass yazıp 2322’e SMS göndererek yeni şifre alabilirsiniz. SMS ile aldığınız yeni şifrenizi ilk kullanımda değiştirmenizi öneririz. Şifre değişikliğini aşağıdaki linkten gerçekleştirebilirsiniz; https://sis.bilgi.edu.tr/sisauth/ChangePassword  

BİLGİ Secure – WiFi

Çalışanlarımız ve öğrencilerimiz için; yüksek kapasiteli, güvenlik sertifikalı, kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılabilen BilgiSecure kablosuz ağ hizmeti sunulmaktadır. Bilgisayar/mobil cihazınızdan BilgiSecure yayınını seçip BİLGİ hesabınız ve şifrenizi yazarak bağlanabilirsiniz.  

BİLGİ E-Posta

BİLGİ Çalışanları, kullanıcı adı@bilgi.edu.tr uzantılı BİLGİ e-posta hesaplarına sahiptir.

BİLGİ E-posta kutunuza, WEB arayüzünden http://outlook.office365.com adresine hesabınızla girerek ulaşabilir, Office365 platformunun sağladığı dosya paylaşımı, veri depolama ve Office uygulamalarını WEB ara yüzünden kullanabilirsiniz.

Bilişim Teknolojileri        ticket@bilgi.edu.tr         0212 311 6666  

 

Faydalı linkler:

Bilgi Ana WEB Sitesi 

https://www.bilgi.edu.tr

Bilgi Rehber 

https://rehber.bilgi.edu.tr 

Doküman Yönetim Sistemi 

https://dys.bilgi.edu.tr ( kullanıcı adı / şifre)

Elektronik Belge Yönetim Sistemi

https://ebys.bilgi.edu.tr (e-posta adresi /şifre)

Bilgi E-Posta Sistemi 

https://outlook.office365.com (e-posta adresi /şifre)

Öğrenci Bilgi Sistemi  

https://sis.bilgi.edu.tr (kullanıcı adı /şifre)

Bilgi Kütüphane 

https://library.bilgi.edu.tr 

BT Yardım Masası   

https://ticket.bilgi.edu.tr (kullanıcı adı / şifre)

Şifre Değişiklik Sayfası

https://sis.bilgi.edu.tr/sisauth/ChangePassword