IT Logo Mavi-Beyaz

BILGI Learn

Eğitim süreklilik isteyen bir gelişim sürecidir ve özellikle bilginin değişim hızının yüksek bir ivme kazandığı dikkate alındığında uzaktan eğitime neden gereksinim duyulduğu daha belirgin bir biçimde ortaya konabilecektir. Günümüz bilgi çağında doğru bilginin geçerlilik süresi aylarla ifade edilir bir zaman dilimine sıkışmış bulunmaktadır.

Uzaktan eğitime farklı yerlerden ulaşmak mümkündür. Kullanıcılar istedikleri zaman, istedikleri yerden eğitim alabilmekte, böylece lokasyona, zamana bağlı kalmadan ve kendi öğrenme hızlarında çalışabilmektedirler. Uzaktan eğitim ile öğrenme ortamındaki belirgin etkileşim eğitilen ile bilgisayar arasındadır. Hızı ayarlanabilen dolayısıyla kişisel planlara göre öğrenilebilen bir ortam sunulmaktadır.

BİLGİ' de bugüne kadar 1500’e yakın kişinin mezun olduğu uzaktan eğitim programlarının şu anda aktif öğrenci sayısı 900’ün üzerindedir.

Özellikle İstanbul dışında yaşayanlar, yoğun seyahat programları olanlar veya İstanbul’da çalışsalar dahi ders saatlerine uyma sorunu yaşayan profesyoneller için online seçenekler sunan BİLGİ’de öğrenciler, 7/24 her türlü dijital ortamdan erişebildikleri BİLGİ Learn (Learning Management System) ile online derslerini dizüstü bilgisayarlarından tabletlerden veya cep telefonu gibi mobil araçlardan izleyebilmektedirler.

BİLGİ Learn ile ilgili destek için https://lmssupport.bilgi.edu.tr web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler:

Yazılım