IT Logo Mavi-Beyaz

BİLGİ Hesabı 2 Adımlı Doğrulama

BİLGİ Hesabınızda 2 Faktörlü Kimlik Doğrulama aktif edilmiştir.

2 Faktörlü Kimlik Doğrulama, uygulamalara erişmek için kullanabileceğiniz güvenlik artırıcı bir doğrulama yöntemidir. Bu yöntem, kullanıcı hesabınıza ek bir güvenlik katmanı sağlar.

Lütfen BİLGİ E-Posta ve BİLGİ SİS uygulamasına giriş yapabilmek için önce mobil cihazınıza Microsoft Authenticator uygulamasını kurunuz ve aşağıdaki adımları uygulayınız.

1.  Microsoft Authenticator uygulamasını telefonunuza indiriniz.

 Android_MS_2FA Android                IOS  IOS_MS_2FA

2.  Uygulamayı başlatınız ve sağ üst köşedeki "+" işaretine basıp "İş veya okul hesabı" seçip açılan uyarı penceresinde "Oturum açın" a basarak BİLGİ hesabınızla oturum açınız.

3.  "Daha fazla bilgi gerekli" başlıklı pencere açılacaktır. "İleri" butonuna basınız ve adımları takip ediniz. Sistem sizi Microsoft Authenticator iki adımlı doğrulama uygulaması kurulumu ve ayarları için yönlendirecektir.

4.  "Uygulamayı alarak başlayın" penceresinde "İleri" butonuna tıklayınız.

5.  "Uygulamanızda hesabınızı ayarlayın" yazılı pencerede "Bu bağlantıya tıklayarak hesabınızı uygulamayla eşleştirin" linkine bir kez tıklayıp seçiniz (birden fazla kez tıkladığınızda hata mesajı alabilirsiniz, devam ediniz) ve "İleri" butonuna tıklayınız.

6.  "Deneyelim" yazılı pencerede doğrulama kodu gösterecektir. Kodu ardından görüntülenen "Oturum açmaya mı çalışıyorsunuz?"  yazılı pencerede giriniz ve "Evet" seçeneğine basınız.

7.  "Bildirim onaylandı" ibaresi görünecektir. "İleri" butonuna basınız. "Başarılı!" ibaresi görüntülenecektir. Kurulumu tamamladınız.

 

Daha önce SMS kimlik doğrulaması tanımladıysanız, önce yukarıdaki kurulum adımlarını tamamlayıp, ardından aşağıdaki adımları uygulayınız.

(Microsoft tarafından alınan yeni karar doğrultusunda SMS kimlik doğrulama seçenekleri yakın zamanda kaldırılacaktır. İki faktörlü kimlik doğrulama sadece mobil uygulama üzerinden kullanılabilecektir).

8.  "Güvenlik Bilgileri" sayfasını açınız ve BİLGİ hesabınız ile giriş yapınız.

9.  Sayfada, "Varsayılan oturum açma yöntemi:" altındaki "Değiştir" bağlantısına tıklayınız. "Uygulama tabanlı kimlik doğrulama - bildirim" seçeneğini işaretleyiniz ve "Onayla" ya tıklayınız.  Varsayılan oturum açma yöntemi "Microsoft Authenticator" olarak değişecektir.

10.  Sayfadan çıkış yapınız.

Artık SMS yerine Microsoft Authenticator uygulaması üzerinden kimlik doğrulama ile oturum açabileceksiniz.